Reklama
Reklama

Pod Poznaniem budują drogę rowerową, wykonawca uszkodził drzewa

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Prace prowadzone są w gminie Kleszczewo.

O sprawie poinformował nas Czytelnik. - Podczas budowy ścieżki pieszo-rowerowej w Tulcach przy ulicy Szewskiej firma budowlana uszkodziła wiele kilkudziesięcioletnich drzew. Niestety żadne drzewo nie zostało zabezpieczone podczas prac budowlanych. Bardzo proszę o interwencję dla dobra naszego ekosystemu - napisał.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Zarządem Dróg Powiatowych podejrzewając, że może to być ich inwestycja. Okazało się jednak, że instytucja jej nie prowadzi. To inwestycja gminna. - Gmina Kleszczewo przed rozpoczęciem inwestycji otrzymała decyzję zezwalającą na wycinkę przedmiotowych drzew, jednak ze względu na ich wielkość podjęta została próba ich ocalenia - tłumaczy Monika Niemier z Urzędu Gminy Kleszczewo. - Niestety po wytyczeniu śladu ścieżki i ułożeniu krawężnika/opornika okazuje się, że drzew nie uda się ocalić. Pozostają w bezpośrednim kontakcie z krawężnikiem/opornikiem, co w przyszłości będzie powodowało niszczenie nawierzchni. Ponadto drzewa posiadają bardzo rozbudowany system korzeniowy, którego również nie udało się oszczędzić - dodaje.

Zdecydowano więc o usunięciu drzew. - Zgodnie z wydaną decyzją zezwalającą na wycinkę drzew Gmina Kleszczewo została zobowiązana do wykonania nasadzeń zastępczych, co w terminie obowiązywania decyzji zostanie zrealizowane - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro