Reklama

Wierzba samoistnie przewróciła się na osiedlu. Mogło dojść do tragedii

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

W sobotę po godzinie 18:30 na osiedlu Armii Krajowej.

O sytuacji redakcję epoznan.pl powiadomiła Czytelniczka - Nie wiem, czy otrzymaliście już Państwo sygnał o wierzbie, która samoistnie przewróciła się na osiedlu Armii Krajowej w Poznaniu między blokami 4-10 a 11-17? Wczoraj, po godz. 18:30. Na szczęście nikogo nie było w pobliżu. Sporych rozmiarów drzewo do tej pory leży przewrócone między blokami.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Do podobnej sytuacji w sobotę doszło na os. Batorego, o czym informowaliśmy tutaj. Gałęzie topoli spadły na zaparkowane samochody powodując szkody.

Miasto Poznań radzi, aby w takich sytuacjach wezwać straż pożarną, która uporządkuje połamane drzewo i sprawdzi, czy w pobliżu nie ma zagrożenia związanego z innymi gałęziami na sąsiednim drzewie - Nadłamane gałęzie drzew trzeba niezwłocznie usuwać. W nagłych przypadkach, gdy drzewa stanowią zagrożenie dla życia lub mienia, sprawę należy zgłaszać do Straży Pożarnej.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro