Reklama

Młodzież z Kazachstanu w stolicy Wielkopolski

W środę po południu do Poznania przyjeżdża grupa młodzieży polonijnej z Kazachstanu, z Czkałowa


Czkałowo jest wsią leżącą w północnym Kazachstanie. Mieszka w niej ponad tysiąc osób polskiej narodowości. To z reguły drugie i trzecie pokolenie naszych obywateli, którzy już tam się urodzili. Ich ojcowie podzielili los Polaków masowo wywożonych do tej pustej krainy po tym jak Sowieci w czasie wojny deportowali ich z naszych wschodnich rubieży.

Z Czkałowa przyjeżdżają od kilku lat do Polski młodzi ludzie na studia, czy na tzw. Letnie Szkoły Językowe. To ich ważny kontakt z krajem ich dziadków. Najmłodsi, w miarę możliwości finansowych naszych władz, także od jakiegoś czasu spędzają u nas wakacje

Na zaproszenie Wielkopolskiej izby Rzemieślniczej młodzież z Kazachstanu będzie miała okazja zwiedzić stolicę Wielkopolski, Gniezno i Lednicę oraz Kaszuby, Trójmiasto i Warszawę.

Młodzież przyjeżdża do nas dzięki wsparciu Senatu RP, który sfinansował przejazd . Pobyt w Wielkopolsce umożliwili liczni darczyńcy .

15 osobowa grupa młodzieży w wieku 15-17 lat zostanie w Poznaniu do 17 sierpnia.Goście zobaczą między innymi Ostrów Tumski, Katedrę Poznańską, tereny Toru Regatowego Malta, Nowe ZOOa także spotkają się z Wojewodą Wielkopolskim, Piotrem Florkiem.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro