Reklama
Reklama

W związku z zapowiadanymi podwyżkami cen prądu, skonstruował ekologiczną pralkę z wiatrakiem i kaczką

fot. Greg Radar/YouTube
fot. Greg Radar/YouTube

Znany w Poznaniu malkontent, który na co dzień publikuje filmy związane z infrastrukturą, tym razem pokazał, jak ekologicznie wyprać odzież.

Nagrał humorystyczny film, na którym pokazał, jak uchronić się przed podwyżką cen za prąd i wyprać ubrania niskim nakładem finansowym.

Wykorzystał starą beczkę plastikową, zabawkowy wiatrak i drewniane urządzenie do ubijania.

W związku ze spodziewanymi podwyżkami cen energii elektrycznej, gazu i tak dalej, testuję ekologiczną pralkę. Jak widać, wykorzystałem beczkę w tym celu. Ten przewodzik, który widać jest owinięty i doprowadzony do wiatraczka, a w wiatraczku jest generator prądu, który tą energię przesyła do wnętrza beczki i podgrzewa wodę w granicach 20-25 stopni. Szczegółów nie pokazują, bo są to rozwiązania autorskie, jeszcze nieopatentowane - komentował humorystycznie autor filmu na kanale "Georg Radar".

Jest to nawiązanie do zapowiadanych podwyżek cen energii, które mają nastąpić od 1 lipca 2024 roku. To wynik odmrożenia galopującej inflacji. Jak informuje portal wysokienapiecie.pl - Obiektywnie rzecz biorąc od lipca czekają nas najwyższe podwyżki cen prądu dla przeciętnego gospodarstwa domowego (o ok. 27%) od 30 lat, a więc momentu w którym dusiliśmy inflację. Od 1 lipca rodzina Kowalskich, zamiast obecnych 150 zł, wyda na prąd 190 zł miesięcznie.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro