Reklama

16-latek ma raka, który jest charakterystyczny dla osób starszych. Lekarz onkolog z Poznania bierze udział w charytatywnym festynie

fot. wolniodraka.pl
fot. wolniodraka.pl

Adam Rybarczyk pochodzi z Łowynia (powiat międzychodzki), to właśnie tam odbywa się w sobotę festyn na jego rzecz.

Do pomocy przyłączył się profesor Dawid Murawa, lekarz chirurg onkolog z Poznania.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Chciałbym państwa przekonać do udziału w festynie na rzecz Adama Rybarczyka. 16-letniego chłopaka, który walczy z chorobą nowotworową, typową dla ludzi starszych, ma raka odbytnicy, czyli dolnej części jelita grubego. Niesłychanie rzadka sytuacja, jeśli chodzi o taki wiek. Łowyń, miejsce, w którym on mieszka organizuje festyn charytatywny. Poproszono mnie o udział w tym festynie, o wypowiedź na temat profilaktyki onkologicznej. Ja jako chirurg onkolog na co dzień praktykujący w moim zawodzie, będę chciał przekonywać do wspierania szeroko pojętej profilaktyki przez samorząd województwa wielkopolskiego, urząd marszałkowski jako radny sejmiku województwa wielkopolskiego - powiedział profesor Dawid Murawa, który wygłosił prelekcję podczas sobotniego festyny w Łowyniu.

Podczas charytatywnego festynu na rzecz 16-letniego Adama koncert zagra między innymi Skolim. Po koncercie, około godziny 15:00 odbędzie się licytacja gadżetów Skolima.

Oprócz tego, w Łowyniu w ramach festynu zorganizowano mnóstwo atrakcji, które będą trwały do godziny 23:00.

Tutaj można wesprzeć Adama Rybarczyka i zapoznać się z historią jego choroby.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro