Reklama
Reklama

Wystartował Letni Św. Marcin. Zmiana organizacji ruchu

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

W sobotę rozpoczęła się impreza w sercu Poznania.

W sobotę i w niedzielę na ulicy Święty Marcin będą czekać na mieszkańców liczne atrakcje Podczas Targu Rzemieślniczego na stoiskach z rękodziełem będzie można kupić pachnące świece sojowe, torby, ceramikę, ręcznie malowane notesy, zabawki dla dzieci, a nawet biżuterię i ubrania.

Ulica wypełni się też stoiskami z jedzeniem, na targu kulinarnym będzie można m.in. posmakować serów z całej Europy, kupić oliwki greckie, bloki czekoladowe i miody. Święty Marcin jest patronem winiarzy, nie zabraknie więc przedstawicieli lokalnych winnic, którzy zaprezentują swoje wyroby. Specjalną ofertę na tę okazję przygotują również znajdujące się na tej ulicy lokale - informuje Miasto Poznań.

Atrakcje zaplanowano również dla dzieci, będą animacje taneczne, malowanie twarzy i brokatowe tatuaże. Będzie można spróbować swoich sił, rozwiązując zagadki i szyfry, poukładać klocki w strefie Lego, sprawdzić, z czym wiąże się strefa dziennikarza i obejrzeć pokaz magii. Wyjątkową propozycją będzie "Bąbel Bimba - Kindernalia", czyli poznański tramwaj, który na dwa dni zyska nowe życie.

Letni Święty Marcin realizowany jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji dla miasta Poznania, z budżetu Miasta Poznania. Jego organizatorem jest Fundacja Pokolenie 2020 w ramach Koalicji Św. Marcin. Więcej informacji i program można znaleźć na stronie wydarzenia.

W związku z imprezami wprowadzono zmianę organizacji ruchu - Na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Ratajczaka będzie zamknięta dla ruchu ogólnego pojazdów (z wyjątkiem pojazdów upoważnionych) od godzin porannych w sobotę do godzin wieczornych w niedzielę. Na ul. Garncarskiej wprowadzony zostanie zakaz ruchu z wyłączeniem dojazdu do posesji, a ul. Św. Marcin na odcinku od ul. Ratajczaka do ul. Piekary będzie czasowo dwukierunkowa, bez wjazdu na zamknięty odcinek ulicy Św. Marcin. W związku z wprowadzeniem czasowego zakazu zatrzymywania się pojazdów na terenie imprezy, kierowców prosimy o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazem - informuje Miasto Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro