Reklama

Przyszli na "Pyrkon" w mundurach SS? "Czy to już nie jest przesada?"

fot. Czytelnik.
fot. Czytelnik.

Czytelnik zwrócił uwagę na uczestników festiwalu, którzy mieli na sobie charakterystyczne mundury.

Napisał w tej sprawie do redakcji epoznan.pl - Chciałbym zainterweniować w sprawie skandalicznego zachowania, którego areną był festiwal "Pyrkon", impreza, która całkowicie zasłużenie cieszy się sporym uznaniem oraz ogromnym zainteresowaniem. Zaskoczyło mnie, że na "Pyrkonie" dopuszczalne jest poruszanie się po terenie festiwalu w mundurach, które propagują totalitarny ustrój państwa oraz ideologię nazistowską: chodzi mi tutaj o osobę, która posługuje się umundurowaniem SS, formacji, uznanej za zbrodniczą. Inną sprawą jest nakładanie takich mundurów w ramach działalności rekonstrukcyjnej, na specjalnych pokazach czy imprezach, a czymś zupełnie innym, traktowanie symboli nazistowskich jako element cosplay.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Czytelnik zauważył również, że szczególnie bolesne jest to w Poznaniu, którego mieszkańcy ponieśli tak wielkie ofiary podczas II wojny światowej - W mieście, w którym powstał pierwszy na ziemiach polskich niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny, Konzentrationslager Fort VII Posen: miejsce kaźni poznaniaków - podsumował Czytelnik.


  • Aktualizacja
    sobota, 15.06.2024 r., godz. 17.19
    Aktualizacja
    sobota, 15.06.2024 r., godz. 17.19
    Do incydentu odnieśli się organizatorzy wydarzenia - "Festiwal Fantastyki Pyrkon nie pozwala na propagowanie faszystowskiego ani innego totalitarnego ustroju państwa. Przypadek, który został zgłoszony przez jednego z uczestników Festiwalu dotyczący osoby, która na terenie imprezy porusza się w niedozwolonym prawnie cosplayu, ma charakter incydentalny i został już zgłoszony służbom porządkowym Pyrkonu. Dziękujemy uczestnikom za ich czujność i przypominamy, że wszystkie przypadki naruszenia regulaminu Festiwalu lub obowiązujących przepisów można zgłaszać w Biurze Festiwalowym, które jest dostępne 24 godziny na dobę przez cały czas trwania imprezy." - napisałMateusz Cholewa z Biura Prasowego Pyrkonu, w wiadomości do naszej redakcji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro