Reklama

Nowe biletotmaty wkrótce w Poznaniu

fot. Wielkopolskie Muzeum Walk Niepodległościowych
fot. Wielkopolskie Muzeum Walk Niepodległościowych

W Poznaniu ma być więcej biletomatów. Zarząd Transportu Miejskiego chce namówić radnych na wydanie w przyszłym roku ponad miliona złotych na zakup 10-ciu urządzeń Biletomaty miałyby stanąć m.in. na rondzie Śródka, Żegrzu, czy osiedlu Lecha.

40 biletomatów stoi na przystankach komunikacji miejskiej już kilka miesięcy. Takich urządzeń może być więcej. Zarząd Transportu Miejskiego chciałby kupić jeszcze 10 maszyn. Od początku roku sprzedał za ich pomocą bilety za ponad półtora miliona złotych.

Nasi czytelnicy jednak alarmują, że w wielu miejscach jest, i biletomat, i kiosk. I rzeczywiście, choćby przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej tak jest. Tyle tylko, że starsze osoby do nowowczesnych rozwiązań podchodzą z dystansem. Dlatego w pobliskim kiosku bilety ciągle są. Po zamontowaniu biletomatu sprzedaż w kiosku jest jednak nieco mniejsza.

Na przykład przy skrzyżowaniu Półwiejskiej i Królowej Jadwigi biletomat jest ukryty i sporo oddalony od przystanku. Z trudem można znaleźc pasażerów, którzy z niego skorzystali.

Zarząd Transportu Miejskiego chce wnioskować do Rady Miasta o kolejnych 10 biletomatów. Z analiz firmy wynika, że to wystarczy. Bo montaż nie wszędzie się opłaca.

Dla tych, którzy narzekają na brak urządzeń, mamy przypomnienie - na nocnych kursach bilety sprzedają kierowcy. Całą dobę można również uruchamiać mobilet. System pozwala na otrzymywanie i kasowanie elektronicznych biletów czasowych za przejazdy środkami komunikacji miejskiej przy pomocą telefonu komórkowego.

Możliwości zakupu biletów można sprawdzić na stronie internetowej zarządu transportu miejskiego www.ztm.poznan.pl.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro