Reklama

Oddano do użytku kolejną wielkopolską obwodnicę!

fot. GDDKiA w Poznaniu
fot. GDDKiA w Poznaniu

Kierowcy w ramach tranzytu mogą już omijać Grzymiszew na DK72.

Inwestycja to jedna z ośmiu obwodnic realizowanych w naszym województwie w ramach Programu Budowy 100 obwodnic. - Umowę na zaprojektowanie i budowę 1,4-kilometrowej trasy podpisaliśmy 28 czerwca 2021 roku. Wykonawcą inwestycji, o wartości blisko 19 mln zł było konsorcjum firm Polimex Infrastruktura (lider) i Polimex Mostostal - podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Nowa trasa omija Grzymiszew od południa, a następnie poprzez rondo włącza się do istniejącej DK72. Podstawowym celem jej budowy było wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza Grzymiszew. DK72, która stanowi dojazd do autostrady A2, jest ważna dla układu komunikacyjnego wschodniej części woj. wielkopolskiego. Dzięki inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa zarówno mieszkańców Grzymiszewa, jak i kierowców podróżujących po DK72. Dotychczasowa trasa przechodząca przez centrum Grzymiszewa będzie służyła wyłącznie lokalnej społeczności. Wzrośnie również komfort przejazdu pomiędzy Koninem a Turkiem, a docelowo z kierunku Sieradza i Łodzi - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro