Reklama
Reklama

Kopał bezdomnego w głowę, poznańscy policjanci zareagowali. W Niemczech

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Interwencja typowa, ale lokalizacja już mniej.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu w ostatnich dniach przebywali w niemieckim Bambergu, gdzie przechodzili szkolenie w szkole Policji Bundespolizei tuż przed rozpoczynającymi się w weekend Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej Euro 2024. - Przez najbliższe kilkanaście dni 18 funkcjonariuszy OPP z Poznania oraz dwóch kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, będą pełnić służbę nie w swoich rejonach w Polsce, ale w Niemczech - podaje Komenda Główna Policji.

Podczas szkolenia natknęli się na sytuację, w której natychmiast interweniowali. - Wieczorem, gdy czwórka z nich wracała do miejsca zakwaterowania, na dworcu autobusowym razem ze swoim policyjnym wykładowcą byli świadkami awantury między kilkoma mężczyznami. Gdy jeden z nich zaczął nagle kopać w głowę bezdomnego, natychmiast postanowili pomóc pokrzywdzonemu. W tym czasie kierowca autobusu wezwał patrol Policji. Na miejsce błyskawicznie przyjechał umundurowany patrol bawarskiej Policji landowej i zatrzymał napastnika. W rozmowie z polskimi funkcjonariuszami - świadkami zdarzenia, ustalono wszystkie okoliczności, a mężczyzna został następnie przewieziony do jednostki Policji, by odpowiedzieć za przestępstwo - wyjaśnia Anna Kędzierzawska z Policji.

Polscy policjanci są już po szkoleniu i przebywają w Hamburgu, gdzie w niedzielę Polacy rozegrają mecz w ramach EURO 2024. - Obecni będą na lotniskach oraz dworcach kolejowych i autobusowych podczas przyjazdu i przylotu polskich kibiców także w Berlinie i Dortmundzie. Służyć będą pomocą m.in. w tłumaczeniu i udzielaniu wskazówek w zakresie bezpieczeństwa tym, którzy planują oglądać sportowe widowisko na stadionie czy w strefach kibica. Nasi policjanci będą wspierać niemieckich kolegów na pewno do 27 czerwca. Ich dalsza obecność uzależniona jest od tego, czy polska reprezentacja wyjdzie z fazy grupowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro