Reklama
Reklama

Jest przetarg na nową poznańską halę sportową z lodowiskiem! Gdzie powstanie?

fot. PIM
fot. PIM

To kolejny przetarg na budynek sportowy w ostatnich dniach.

Kilka dni temu pisaliśmy o ogłoszeniu przetargu na wybór wykonawcy hali sportów walki w mieście. Teraz Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na wybór firmy, która wybuduje nową wielofunkcyjną halę z lodowiskiem. Ma powstać przy Spychalskiego, a więc w pobliżu już istniejącego lodowiska.

- Budynek został tak zaprojektowany, by przez cały rok mogli z niego korzystać miłośnicy aktywności fizycznej. Zimą będzie pełnił funkcję sezonowego, krytego lodowiska. W pozostałym czasie będzie wykorzystywany jako hala sportowa do gry np. w badmintona - mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Firmy, które chcą wziąć udział w przetargu, mogą składać oferty do 28 czerwca. Hala ma mieć lodowisko o wymiarach 24 na 48 metrów wraz z instalacją chłodniczą, a dodatkowo mają się tam pojawić punkt sprzedaży biletów, zaplecze na sprzęt i budynek techniczny. - We wnętrzu hali zastosowana zostanie elastyczna nawierzchnia polipropylenowa, którą stosuje się np. na kortach tenisowych, torach wrotkarskich czy boiskach do badmintona. Jej powierzchnia - 1225 metrów kwadratowych - pozwoli na wyznaczenie pól przeznaczonych do gier różnych dyscyplin sportowych - informują PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro