Reklama

Kiedy tramwaj pojedzie całą ulicą Ratajczaka? Są plany

fot. PIM
fot. PIM

Będziemy musieli na to poczekać.

O inwestycji, która jest planowana od dawna, ale zmaga się z różnymi problemami, które dotąd nie pozwoliły na realizację całości, mówiono podczas posiedzenia Komisji Transportu Rady Miasta.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Przypomnijmy, że dotąd udało się wybudować torowisko jedynie na krótkim odcinku ulicy Ratajczaka - pomiędzy placem Wolności i ulicą Święty Marcin. Jest tam nawet przystanek tramwajowy, z którego tramwaje obecnie odjeżdżają jedynie okazjonalnie (choćby tabor historyczny). Pozostały odcinek trasy, a więc ten pomiędzy Św. Marcinem i Matyi, dopiero ma zostać wybudowany. Kiedy?

Jak relacjonuje transport-publiczny.pl, jeszcze w czerwcu Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłoszą przetarg na wybór inżyniera kontraktu dla tej inwestycji. Przetarg na wybór wykonawcy prac, a tym samym na samą budowę, będzie ogłoszony dopiero w 2025 roku.

Pewne jest, że miasto dostanie na ten cel środki unijne. Całość ma kosztować około 180 mln złotych, a miasto liczy, że dostanie 100 mln złotych dofinansowania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, tramwaje pojadą po całej długości ulicy Ratajczaka w 2027 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro