Reklama

Duże skrzyżowanie w centrum otoczone barierkami. "Względy bezpieczeństwa"

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Chodzi o krzyżówkę Garbary / Estkowskiego.

Na dużą liczbę barierek, jakie zamontowano z każdej strony skrzyżowania, uwagę zwrócił nasz Czytelnik, który zaczął się zastanawiać czy są one konieczne w tym miejscu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Poznańskie Inwestycje Miejskie, pod których pieczą w tym rejonie powstaje droga rowerowa wyjaśniają, że barierki i słupki zamontowano tu "ze względów bezpieczeństwa". - Skrzyżowanie to jest bardzo ruchliwe, każda z tych ulic liczy po kilka pasów ruchu, przejeżdżają tędy także tramwaje. Przy tym skrzyżowaniu znajduje się Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, dlatego szczególnie ważne jest tu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci - mówi Maja Chłopocka z PIM. - Wprowadzone zostały więc słupki z łańcuszkami i barierki w obrębie skrzyżowania, gdzie ze względów bezpieczeństwa konieczne jest skierowanie pieszych na wyznaczone miejsca. Zabezpieczenia zamontowano więc tam, gdzie istnieje ryzyko nielegalnego przekraczania jezdni, a także na wypadek prób parkowania poza wyznaczonymi miejscami - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro