Reklama

Takie niespodzianki od kilku tygodni pojawiają się w podpoznańskich lasach. Jest apel!

fot. Nadleśnictwo Łopuchówko, Lasy Państwowe / FB
fot. Nadleśnictwo Łopuchówko, Lasy Państwowe / FB

O pomoc proszą leśnicy.

Informacja o nietypowych znaleziskach pojawiła się w mediach społecznościowych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

"Do lasów w okolicy Bytkowa i Soboty w ostatnich kilku tygodniach wyrzucane są systematycznie duże ilości rozebranego sprzętu domowego, głównie AGD. Są to pozostałości (plastiki, pianki, szkło) z rozebranych pralek, lodówek, zmywarek, kuchenek gazowych, spakowane najczęściej w duże worki typu "big bag". Na jednej z rozebranych pralek widnieje napis "USZKODZONA MOŻNA ZABRAĆ NA ZŁOM" - być może ktoś rozpozna" - informuje we wpisie Nadleśnictwo Łopuchówko.

"Zaobserwowany przez nas proceder polega na podejmowaniu przydatnych na złomie "gabarytów", pozbawianie ich przydatnych części i podrzucanie pozostałości do lasu. Warto wiec zwracać uwagę, kto odbiera odpady gabarytowe. Odpady te powinny być zabierane przez wyznaczone w danej gminie profesjonalne firmy" - dodano.

"Zwracamy się z apelem o pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy" - apelują leśnicy. Kontaktować w tej sprawie można się z Posterunkiem Straży Leśnej 735 919 321 lub Zastępcą Nadleśniczego 606 904 076.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro