Reklama

Kierowca zatrzymał się przed pasami, by przepuścić pieszą, nagle wyprzedza go inny pojazd. Dramatyczne nagranie i poważne konsekwencje

fot. Policja Jarocin
fot. Policja Jarocin

W Jaraczewie.

Choć do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku, dopiero teraz policjanci z Jarocina pokazali, co wydarzyło się na ulicy Kolejowej w Jaraczewie, tuż przy budynku, w którym mieści się Posterunek Policji.

- Kierujący samochodem marki Renault Talisman chcąc szybciej dotrzeć do celu, postanowił ominąć jadący w tym samym kierunku inny samochód. Niestety zrobił to w sposób nieodpowiedzialny, rażąco łamiąc przepisy ruchu drogowego i stwarzając zagrożenie dla innych osób - informuje jarocińska policja. - Mężczyzna zjechał swoim autem na przeciwległy pas pomimo linii podwójnie ciągłej i wjechał na przejście dla pieszych w momencie gdy znajdowała się na nim kobieta, pomimo iż jadący przed nim pojazd zatrzymał się by ustąpić pieszej pierwszeństwa. Swoim manewrem 32-latek zmusił kobietę do zatrzymania się i zejścia z przejścia.

Dzięki nagraniu z kamery umieszczonej na budynku w sąsiedztwie przejścia dla pieszych udało się ustalić kierowcę. Sprawa trafiła do sądu. 32-latkowi zasądzono karę grzywny w wysokości 2700 złotych, a także koszty sądowe w wysokości 320 złotych. Dodatkowo na konto kierowcy trafiło 15 punktów karnych.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
23.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro