Reklama

W Poznaniu powstanie kolejna ścieżka rowerowa. Przy okazji uporządkują parkowanie

fot. ZDM
fot. ZDM

Tym razem na Grunwaldzie.

Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich, wybrano wykonawcę, który wybuduje drogę dla rowerzystów na ulicy Pogodnej i poprawi bezpieczeństwo w rejonie skrzyżowania z ulicą Ściegiennego. - Celem projektu "Rowerem przez Grunwald z osiedla Kopernika", z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego na który zagłosowali mieszkańcy, jak piszą pomysłodawcy "jest stworzenie legalnych i bezpiecznych tras rowerowych dla mieszkańców Osiedla Kopernika. Dzięki temu mieszkańcy osiedla o dużym stopniu zagęszczania ludności zyskają dogodne połączenia m.in. z centrum miasta oraz w kierunku jeziora Rusałka oraz Górczyna i Łazarza" - czytamy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W ramach prac powstanie łącznik rowerowy między Ściegiennego a Pogodną, wyremontowany zostanie też chodnik, a na Ściegiennego pojawi się nowe przejście dla pieszych. - Prace obejmą obniżenie krawężników, zamontowanie dodatkowego oświetlenia "zebr" oraz mat fakturowych dla osób z dysfunkcjami wzroku. W celu poprawy widoczności zostanie również uporządkowane parkowanie na ulicy Ściegiennego.

Wykonawca ma 70 dni na przeprowadzenie prac, a ich koszt to 430 tysięcy złotych ze środków ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro