Reklama

Tu poznaniacy mocno się zmobilizowali i wykręcili rekord. Dostali milion złotych na inwestycje

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

To nagroda za frekwencję w wyborach do poznańskich rad osiedli.

Wybory do rad osiedli w naszym mieście odbywały się dokładnie miesiąc temu. Nie cieszą się one wielkim zainteresowaniem, więc miasto zachęcało mieszkańców do udziału w wyborach oferując nagrodę w wysokości miliona złotych dla osiedla, na którym frekwencja będzie najwyższa.

Frekwencja w skali miasta wyniosła 9,05%. To wynik niższy niż ten z 2019 roku. Jedno osiedle ustanowiło jednak rekord - to osiedle Krzesiny - Pokrzywno - Garaszewo, gdzie do urn poszło 37,65% mieszkańców. Był to najlepszy wynik w całej historii wyborów. Zgodnie z zapowiedziami urzędników, do osiedlowych radnych ze zwycięskiego osiedla trafił czek na milion złotych.

- Jestem dumny z Państwa obywatelskiej postawy. To właśnie dzięki tak licznemu zaangażowaniu mieszkańców, osiedle otrzymuje do swojej dyspozycji dodatkowy milion złotych. Jestem przekonany, że te środki finansowe pozwolą na realizację inwestycji, która przysłuży się społeczności. Radni osiedlowi to dla Miasta ważni partnerzy. Nowe drogi, skwery czy miejsca rekreacji - każde tego typu przedsięwzięcie powstaje przy Państwa udziale. To Wy jesteście najbliżej lokalnych potrzeb i problemów, najlepiej wiecie, czego potrzebują poznanianki i poznaniacy. Dziękuję za Wasze zaangażowanie i ciężką pracę na rzecz naszych lokalnych wspólnot - przyznał w oficjalnym liście do osiedlowych radnych Jacek Jaśkowiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro