Reklama

Gigantyczny korek na północy Poznania. Ruszył remont, kierowcy stoją godzinę próbując dojechać do Naramowickiej

fot. Maciej
fot. Maciej

Na ulicy Radojewo.

W czwartek, zgodnie z zapowiedziami Poznańskich Inwestycji Miejskich, zaczęły się prace związane z przebudową układy komunikacyjnego w rejonie ulicy Radojewo. Z tego powodu na skrzyżowaniu ulic Jaśkowiaka i Radojewo zmieniono organizację ruchu. Ustawiono tu tymczasową sygnalizację świetlną - ruch odbywa się więc wahadłowo.

Od rana do epoznan.pl przychodzą wiadomości od Czytelników w tej sprawie. - Proszę zobaczyć co się wyrabia dzięki fatalnej organizacji ruchu przy nowym remoncie na skrzyżowaniu ul. Jaśkowiaka i ul Radojewo. Korek w kierunku miasta sięga do Biedruska - napisał jeden z Czytelników. - Od 45 minut stoję w gigantycznym korku w Radojewie - dodaje kolejny. - Stoimy przed Radojewem i jest dramat ! Teraz już pewnie korek się zaczyna od Biedruska - pisze Lidia. Kolejna osoba pisze o totalnym paraliżu i staniu godzinę w korku, by dojechać do Naramowickiej.

- W ramach inwestycji wybudowany zostanie przystanek autobusowy na ul. Jaśkowiaka, do którego prowadził będzie nowy chodnik. Zaprojektowano również przejście dla pieszych. Z kolei wzdłuż ul. Radojewo planuje się wykonanie chodnika nawiązującego do tego, który już istnieje na tej ulicy. Powstanie również oświetlenie. W zakres prac wchodzi także wykonanie utwardzonego pobocza z kruszywa łączącego przystanek z drogą wewnętrzną i odtworzenie nawierzchni jezdni po wybudowaniu chodnika na ul. Jaśkowiaka - podają PIM.

  • Aktualizacja
    czwartek, 13.06.2024 r., godz. 09.09
    Aktualizacja
    czwartek, 13.06.2024 r., godz. 09.09
    Autobusy notują nawet 75 minut opóźnienia. Korek zaczyna się już na moście na Warcie, a więc jeszcze przed Biedruskiem. Jak przekazał nam Czytelnik, na skrzyżowaniu Radojewo / Jaśkowiaka wyłączono tymczasową sygnalizację i kierowanie ruchem odbywa się ręcznie. Ma to poprawić sytuację.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro