Reklama

Wyłudzali VAT i prali brudne pieniądze. Zatrzymano 3 osoby

fot. KAS
fot. KAS

To kolejna akcja Krajowej Administracji Skarbowej.

- Pod koniec maja funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu przeszukali 3 nieruchomości na terenie województw mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego. To kolejne działania w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu dotyczącego prania brudnych pieniędzy oraz wprowadzania do obrotu fałszywych faktur VAT. W trakcie akcji zatrzymano 3 osoby - wyjaśnia KAS.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy oraz wystawiania i posługiwania się fałszywymi fakturami VAT. - Nielegalna działalność grupy dotyczyła fikcyjnego obrotu handlowego drewnianymi paletami. W proceder oprócz 5 firm krajowych były zaangażowane 2 podmioty estońskie - wszystkie należące do zatrzymanych - dodaje.

Jak ustaliła KAS, do obrotu wprowadzono fałszywe faktury o wartości 5,5 mln złotych, przez co Skarb Państwa mógł stracić 1,13 mln złotych. Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro