Reklama

Mając trzy promile opiekowała się 2-letnim synkiem. "Z torebki wystawała butelka wódki"

fot. KPP Konin
fot. KPP Konin

Matka może trafić do więzienia nawet na kilka lat.

Policjanci niepokojące zgłoszenie odebrali w ubiegłą niedzielę. Z informacji przekazanych dyżurnemu wynikało, że kobieta przyprowadziła 2 letniego synka do jego ojca, z którym nie mieszkała. Miała być pod wpływem alkoholu.

"Na miejsce od razu skierowano najbliższy patrol. Policjanci pod wskazanym adresem zastali rodziców oraz dwuletniego chłopca. Badanie alkomatem kobiety wykazało ponad 3 promile alkoholu. Z torebki, którą miała przy sobie kobieta, wystawała butelka wódki, więc na tym wyniku zapewne by się nie skończyło. Dziecko pozostało pod opieką ojca, który był trzeźwy" - relacjonuje mł. asp. Sylwia Król, oficer prasowy policji w Koninie.

"Po tym, jak kobieta wytrzeźwiała w policyjnym PDOZ, Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wykonali z nią czynności. Funkcjonariusze powiadomili także sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszej opiece nad dzieckiem" - dodaje.

41-latka usłyszała już zarzuty za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi jej nawet 5 lat wiezienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro