Reklama

Służby mundurowe oddały cześć żołnierzowi, który stracił życie broniąc naszej granicy

fot. KMP Poznań / FB
fot. KMP Poznań / FB

W całym kraju zawyły syreny.

Służby mundurowe w ten sposób oddały cześć 21-letniemu Mateuszowi Sitkowi, który został śmiertelnie ugodzony nożem na polsko-białoruskiej granicy.

"12 czerwca o godz. 11:00 odbędzie się pogrzeb śp. sierż. Mateusza Sitka, który zginął, chroniąc granicy Naszej Ojczyzny" - zapowiadała Polska Policja we wpisie na portalu społecznościowym. "Wspólnie uczcijmy Jego pamięć. O godz. 12:00 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów, na znak czci dla Mateusza i solidarności wszystkich służb mundurowych dbających o bezpieczeństwo polskiej granicy" - dodali policjanci.

Do akcji przyłączyli się też przedstawiciele służb mundurowych w całej Wielkopolsce. "Punktualnie o godzinie 12:00 poznańscy policjanci wraz z innymi służbami mundurowymi, zaprzyjaźnionymi instytucjami, uczniami klas mundurowych oraz mieszkańcami Poznania przy okazji "Warsztatów z Udzielania Pierwszej Pomocy" oddali hołd śp. sierż. Mateuszowi Sitkowi - żołnierzowi 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. Sierż. Mateusz Sitek poniósł najwyższą ofiarę broniąc granic Państwa Polskiego, wypełniając do końca słowa przysięgi. Cześć Jego pamięci!" - napisali w mediach społecznościowych poznańscy policjanci.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro