Reklama

Zimno? Zrobi się upalnie! Kiedy ruszają baseny letnie w mieście?

Basen letni na Chwiałce | fot. POSiR
Basen letni na Chwiałce | fot. POSiR

Wtorek przyniósł silny wiatr i znaczny spadek temperatury.

W środę sytuacja wygląda już nieco lepiej, przynajmniej pod kątem wiatru. Ten nie jest tak mocny jak we wtorek, ale na termometrach nie zobaczymy w Poznaniu 20 stopni. W czwartek ma być podobnie, a do tego może pojawić się deszcz. Maksymalna temperatura zapowiadana na ten dzień to zaledwie 17 stopni Celsjusza, a w nocy z czwartku na piątek ma być jedynie 7 stopni.

W piątek sytuacja ma się zacząć poprawiać. Termometry pokażą już w najcieplejszym momencie dnia ponad 20 stopni. W sobotę jeszcze cieplej - nawet ponad 25 stopni w mieście. Niedziela słoneczna, ale nieco chłodniejsza - z 22 stopniami na termometrach.

Przełom ma nastąpić w poniedziałek. Wówczas temperatura ma zacząć rosnąć. Pierwszy dzień tygodnia to 26 stopni, ale już we wtorek zrobi się upalnie. Termometry mają pokazać 30 stopni w Poznaniu. W środę ma być jeszcze cieplej, a od czwartku czeka nas ochłodzenie, ale temperatura nie spadnie poniżej 23 stopni.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji nie podały jeszcze kiedy uruchomią pływalne letnie w Parku Kasprowicza i na Chwiałce. Jak powiedział nam Filip Borowiak z POSiR, w przypadku pływalni w parku ma ona ruszyć w połowie miesiąca, a więc w najbliższych dniach. Szczegóły zostaną podane w czwartek. - Jeśli chodzi o Chwiałkę to po uzyskaniu korzystnych wyników badań wody pływalnia letnia zostanie uruchomiona 23 czerwca - mówi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
27℃
18℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
19.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro