Reklama

Poznańscy seniorzy dostają 200 złotych miesięcznie na zakupy w sklepach znanej sieci

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

To kolejna odsłona akcji Caritas Polska i Fundacji Biedronki.

Jak informuje poznański Caritas, tym razem z programu "Na codzienne zakupy" skorzysta 11 tysięcy osób, które dostaną 22 miliony złotych wsparcia pod postacią kart przedpłaconych. - Jak to działa? Seniorzy otrzymują kartę, dzięki której mogą robić zakupy w sklepach Biedronka. Tegoroczna edycja programu rozpoczęła się 1 kwietnia 2024 i będzie trwała aż do końca stycznia 2025. Właśnie zakończył się etap kwalifikacji beneficjentów programu - podają organizatorzy.

Do udziału w programie kwalifikowani są seniorzy w wieku powyżej 60 lat, którzy mają dochód poniżej 1700 złotych na miesiąc. - Jest dużo chętnych, rzecz jasna i w związku tym, to ogromna odpowiedzialność koordynatora, żeby zakwalifikować tych najbardziej potrzebujących seniorów - mówi Monika Figiel, koordynatorka programu.

Każdy uczestnik programu dostaje możliwość zrobienia zakupów w Biedronce za 200 złotych raz w miesiącu. Płaci za nie samodzielnie, przedpłaconą kartą. Zakupy odbywają się w towarzystwie wolontariusza, co daje seniorom możliwość spotkania się z drugim człowiekiem. Podczas poprzednich edycji programu okazało się, że to spotkanie jest dla seniorów równie ważne, większość z nich jest bowiem samotna.

W Archidiecezji Poznańskiej pomocą objętych jest 300 seniorów i seniorek w 40 parafiach. W sumie w akcję zaangażowanych jest 133 wolontariuszy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro