Reklama

Volkswagen Poznań rozda 180 tysięcy złotych

fot. Volkswagen Poznań
fot. Volkswagen Poznań

Startuje druga edycja konkursu "Niebieskie Granty".

W tym roku w konkursie przewidziano sześć grantów. Na każdy z nich organizator przeznaczył od 10 tys. zł do maksymalnie 30 tys. zł. Kwota uzależniona będzie od wartości przedstawionego projektu i decyzji jury. Wsparcie mogą otrzymać wszystkie organizacje pozarządowe zarejestrowane na terenie Wielkopolski. Jak wskazano, same projekty muszą zostać zrealizowane w sąsiedztwie zakładów Volkswagen Poznań: na poznańskiej Wildzie, osiedlu Antoninek - Zieliniec - Kobylepole w Poznaniu, w gminie Swarzędz oraz powiecie wrzesińskim.

"Zrównoważony rozwój naszych zakładów jest dla nas jednym z priorytetów. A "Niebieskie granty" doskonale się w ten rozwój wpisują
" - mówi Stefanie Hegels, prezeska spółki Volkswagen Poznań, która jest organizatorem konkursu.

"Granty trafią do organizacji, które przedstawią najlepsze pomysły związane z ochroną środowiska. Chodzi tu o działania w zakresie bioróżnorodności, edukacji ekologicznej, czy alternatywnych źródeł energii" -
wylicza Anna Pomorska, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w Volkswagen Poznań. "Nowością w tej edycji jest rozszerzenie wsparcia finansowego o projekty wspierające integrację lokalnych społeczności. To odpowiedź na zapytania w trakcie poprzedniej edycji od organizacji, które mają pomysły na działania poprawiające jakość życia mieszkańców. Wkład własny nie jest wymagany" - podkreśla Anna Pomorska.

Formalnie projekty można składać od 1 lipca do 22 września 2024 tego roku.

Dzięki inicjatywie we Wrześni powstał las kieszonkowy. Z kolei na Wildzie w pierwszej edycji "Niebieskich grantów" zwyciężyło stowarzyszenie Schron Kultury Europa (SKE) z Poznania. " Stworzyliśmy wspólną przestrzeń dla sąsiadów" - opowiada Tomasz Szwałek z SKE. "Powstał ogród społeczny z warzywami i owocami, postawiliśmy kompostownik. Udało się też zaangażować mieszkańców, dzięki czemu mamy teraz na Wildzie swoją strefę wypoczynku i relaksu. "Niebieskie granty" naprawdę zmieniły nasze otoczenie" - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro