Reklama
Reklama

Ważny termin dla uczniów. Czasu zostało niewiele!

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Tylko do najbliższego piątku uczniowie mają czas na złożenie wniosku wraz z potrzebnymi dokumentami.

Młodzież może wybrać maksymalnie 3 placówki z Poznania oraz 3 z powiatu, które odpowiadają ich zainteresowaniom (szkoła pierwszego wyboru to ta, na której zależy uczniowi najbardziej).

Rekrutacja, podobnie jak w latach poprzednich, odbywa się za pośrednictwem elektronicznego systemu Nabór. Za pomocą tej strony można wypełnić i złożyć wniosek. Tam też znajdują się wszystkie niezbędne informacje.

Harmonogram rekrutacji został określony przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Nabór potrwa do piątku, 14 czerwca (do godz. 15). "Od 21 czerwca do 5 lipca (do godz. 15) młodzież musi dostarczyć do placówki pierwszego wyboru świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty (te ogłoszone zostaną 3 lipca). To także ostatni moment na ewentualną zmianę decyzji w sprawie wyboru szkoły" - informują miejscy urzędnicy.

"Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 11 lipca (o godz. 12). Wolę przyjęcia należy potwierdzić do 17 lipca (do godz. 15). Wówczas do placówki, do której dostał się uczeń, trzeba dostarczyć oryginały dokumentów (w przypadku szkół branżowych niezbędne są również orzeczenia lekarskie). Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostanie ogłoszona 18 lipca (o godz. 12). Dzień później rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca" - dodają.

W przypadku wątpliwości dotyczących naboru i rekrutacji dodatkowe informacje uczeń może uzyskać w swojej szkole podstawowej, w szkołach ponadpodstawowych, do których przyjęcie się stara oraz w Wydziale Oświaty Urzędu Miasta Poznania - pod numerami telefonu: 61 878 42 97, 61 878 57 15, 61 878 43 01, 61 878 43 67, 61 878 41 85 oraz adresem e-mail: [email protected].

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro