Reklama

Ogłoszono przetarg na budowę nowej hali sportowej w Poznaniu. Tak ma wyglądać

fot. PIM
fot. PIM

Będzie to hala sportów walki.

Obiekt powstanie przy Zespole Szkół nr 8 przy ulicy Jarochowskiego. Poznańskie Inwestycje Miejskie właśnie ogłosiły przetarg na wybór wykonawcy prac. - To inwestycja, dzięki której poznańscy judocy zyskają nowoczesne i komfortowe warunki do rozwijania formy przed różnymi zawodami. Obecnie trenują przy ul. Taborowej, gdzie wkrótce rozpocznie się budowa pływalni. W nowej hali przy ul. Jarochowskiego będzie miejsce na prowadzenie zajęć sportowych, a także okazjonalne występy dla uczniów szkoły i członków poznańskiej Akademii Judo - mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Budynek ma mieć 2000 metrów kwadratowych powierzchni i będzie podzielony na trzy cześci. - Salę sportową wraz z zapleczem technicznym i gospodarczym, część biurowo-administracyjną z recepcją, węzłem sanitarnym i pokojem socjalnym, a także strefę szatni, uzupełnioną o pomieszczenia takie jak siłownia, sala fitness, czy sauna. Główna sala będzie miała ok. tysiąca metrów kwadratowych. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, m.in. wejścia do budynku zaprojektowano jako bezprogowe i dostępne z poziomu terenu - podają PIM.

Nowa hala ma być prostą formą, nawiąże do sąsiedniej zabudowy. - Kompozycyjnie budynek ma składać się z dwóch przenikających się elementów, prostopadłościennego trzonu oraz łukowego zadaszenia podkreślającego sportowy charakter. Poza budową hali sportów walki, wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie zajmował się zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą techniczną. Przewidziane są miejsca parkingowe, wiata rowerowa, a także droga pożarowa i utwardzone ścieżki dla pieszych. Całość uzupełnią nasadzenia zieleni.

Otwarcie ofert złożonych w przetargu zaplanowano na 25 czerwca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro