Reklama
Reklama

Poznań ma nową honorową obywatelkę!

fot. jadwigarotnicka.pl
fot. jadwigarotnicka.pl

To długoletnia miejska radna i senator Jadwiga Rotnicka.

O tym, by Jadwiga Rotnicka otrzymała Honorowe Obywatelstwo Miasta Poznania zdecydowali na wtorkowej sesji miejscy radni. Jak przypomina Biuletyn Miejski, Rotnicka radną została w 1990 roku, w latach 1992 - 1998 była przewodniczącą RM, a z lokalnego samorządu odeszła w 2007 roku, gdy dostała się do Senatu RP. W Senacie zasiadała do ubiegłego roku.

- W działalności społecznej Jadwiga Rotnicka była m.in. prezesem Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania im. Cyryla Ratajskiego, członkiem poznańskiego Rotary Club oraz honorowym członkiem Klubu Business and Professional Women Club - podaje Biuletyn.

Przez lata naukowo związana z UAM, gdzie m.in. zdobyła stopień doktora nauk geograficznych ze specjalizacją w hydrologii. - Rada Miasta nadała Jadwidze Rotnickiej Honorowe Obywatelstwo wyrażając uznanie dla osiągnięć naukowych i dydaktycznych, a także za zaangażowanie w budowę Polski samorządnej i demokratycznej.

Radni we wtorek zdecydowali też o nadaniu tytułu Zasłużonego dla Miasta Poznania Krystynie Babiak (radczyni prawna), Andrzejowi Byrtowi (wieloletni prezes MTP i ambasador RP), Włodzimierzowi Marciniakowi (laureat Orderu Uśmiechu, społecznik) oraz klubowi TPS Winogrady.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro