Reklama

Poznański biurowiec sprzedany Szwedom. Transakcja za prawie 80 mln euro

fot. Skanska
fot. Skanska

Chodzi o Nowy Rynek E.

Biurowiec ma prawie 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, a jego elewacja została zaprojektowana w taki sposób, aby wpuszczać jak najwięcej naturalnego światła, jednocześnie chroniąc przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i poprawiając efektywność energetyczną biurowca.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Skanska, która wybudowała obiekt, nie jest już jego właścicielem. Jak przekazano we wtorek, biurowiec został sprzedany szwedzkiej firmie Eastnine AB za ponad 79 mln euro. Wcześniej Szwedzi kupili budynek D na Nowym Rynku.

- Nowy Rynek to wyjątkowe miejsce, które stało się już punktem orientacyjnym na biznesowej mapie Poznania. Stworzyliśmy przemyślaną koncepcję nawiązującą do licznych miejskich rynków i skwerów. Budynek E jest symbolem tego kompleksu. Dzięki najwyższej jakości powierzchniom biurowym i świetnej ekspozycji, odniósł on komercyjny sukces i jest już wynajęty w niemal 90%. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się przywrócić tę część miasta dla Poznania i jego mieszkańców - mówi Paweł Warda, EVP Operations Poland w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
10.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro