Reklama
Reklama

Jasne oświetlenie banku przeszkadza mieszkańcom poznańskiego osiedla. "Tak mocne, że wieczorem nie trzeba zapalać świateł w mieszkaniu"

fot. Natalia
fot. Natalia

Skarży się Czytelniczka epoznan.pl.

- Czy moglibyście nagłośnić sprawę oświetlenia banku PKO na osiedlu Bolesława Śmiałego? Zamontowane oświetlenie jest tak mocne, że wieczorem nie trzeba zapalać świateł w mieszkaniu. Nie muszę mówić, że spanie przy takim intensywnym świetle jest niezwykle uciążliwe. Rozumiem względy bezpieczeństwa, ale czy bank mógłby skierować te jupitery na ziemię albo ograniczyć ich ilość - dopytuje nasza Czytelniczka, Natalia.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Na zdjęciu, które przesłała do nas Natalia widać, że oświetlenie rzeczywiście jest bardzo mocne i może być problematyczne dla sąsiadów obiektu.

Skontaktowaliśmy się z bankiem w tej sprawie. - W maju otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkańców sąsiednich nieruchomości, że ustawienie lamp w porze nocnej jest uciążliwe i niezwłocznie zleciliśmy regulacje ustawień. Lampy zostały wyregulowane jeszcze w maju. Od tego czasu nie otrzymaliśmy dodatkowych zgłoszeń od mieszkańców osiedla - wyjaśnia Małgorzata Witkowska z PKO Bank Polski. - Oczywiście jeżeli obecne ustawienie lamp jest nadal uciążliwe, podejmiemy stosowne działania - dodaje. Równocześnie zapewnia, że jeśli oświetlenie nadal będzie uciążliwe, można kontaktować się z bankiem, który do skutku będzie podejmować kroki tak, by światła nie utrudniały życia sąsiadom budynku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro