Reklama
Reklama

Korek na autostradowej obwodnicy Poznania. "Ruszył remont", 1,5 roku utrudnień!

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Odcinek pomiędzy Krzesinami i Poznaniem Wschód zyska trzeci pas ruchu w dwóch kierunkach.

- Ruszył remont autostrady, dojazd w kierunku Poznania na węźle Poznań Wschód to około 3 km korek - napisał do nas Czytelnik.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Zgodnie z zapowiedziami Autostrady Wielkopolskiej, w poniedziałek miały ruszać przygotowania do wielkiej inwestycji, jaką jest poszerzenie dwóch jezdni A2 pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód o trzeci pas ruchu. Obecnie trwa przygotowywanie terenu, a zasadnicze prace budowlane zaczną się 17 czerwca.

- Realizacja prac została podzielona na kilka etapów, które są ściśle związane z elementami znajdującymi się na rozbudowywanym odcinku, czyli węzłami Poznań Krzesiny oraz Poznań Wschód i znajdującymi się pomiędzy nimi Miejscami Obsługi Podróżnych (MOP). W pierwszym etapie będziemy realizować prace pomiędzy węzłem Poznań Wschód a MOP Tulce/Krzyżowniki oraz na dojazdach do węzła Poznań Krzesiny. To jest największe wyzwanie, ponieważ oba węzły to miejsca newralgiczne, dość mocno obciążone ruchem. Dlatego skupiamy się na nich w pierwszej kolejności - mówił przed tygodniem Marek Zaręba, Dyrektor kontraktu w firmie Strabag Sp. z o.o., głównego wykonawcy prac.

Całość prac ma się zakończyć na koniec 2025 roku i do tego czasu trzeba się będzie liczyć z utrudnieniami. Ruch na trasie ma być utrzymywany. W ramach inwestycji nie tylko pojawi się nowy pas w każdą stronę, ale też m.in. nowe ekrany akustyczne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro