Reklama

Co zamiast pasażu handlowego na Opieńskiego?

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Trwają konsultacje społeczne dotyczące miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w północnej części Osiedla Batorego.

Dyskusje na ten temat trwają od lat. Dziś do sprawy wraca Radio Poznań. Właśnie trwa I etap konsultacji społecznych. "W ubiegłym tygodniu odbyło się zdalne spotkanie z mieszkańcami w tej sprawie" - mówi dziennikarzom rzecznik prasowy Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu Łukasz Olędzki. "Mieszkańcy widać, że są przejęci tą sytuacją. Rozmowy były głównie na temat tego, w jaki sposób ten projekt powinien być przygotowany, czego mieszkańcy oczekują, że nie chcą tam jakiejś intensywnej zabudowy" - dodaje.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Jak informują przedstawiciele poznańskiej rozgłośni, najwięcej emocji budzi teren przy ulicy Opieńskiego, gdzie znajduje się pasaż handlowy. Jak wskazano, w planach jest gęsta zabudowa mieszkaniowa.

Wnioski dotyczące projektu planu można przesyłać do 28 czerwca poprzez:
- pocztę elektroniczną na adres: [email protected]
- pocztę tradycyjną na adres: Miejska Pracownia Urbanistyczna w Poznaniu, ul. Za Bramką 1, 61-842

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
10.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro