Reklama
Reklama

Dramatyczna akcja na terenie jednej z firm

fot. OSP Rozdrażew
fot. OSP Rozdrażew

Mężczyzna porażony prądem przestał oddychać.

Do zdarzenia, o którym informują strażacy doszło w sobotę w miejscowości Rozdraże. Służby odebrały zgłoszenie o mężczyźnie porażonym prądem na terenie jednej z firm. Jak przekazano, podczas rozpoznania ustalono, że doszło do zatrzymania krążenia. Na pomoc ruszył świadek. Do przyjazdu służb prowadził resuscytację krążeniowo- oddechową.

"Strażacy z miejscowej jednostki OSP Rozdrażew przejęli poszkodowanego kontynuując resuscytację przy pomocy AED. Wśród załogi strażaków ochotników był również funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie na co dzień student na kierunku ratownictwo medyczne. Podjęte działania w stosunku do osoby poszkodowanej przez strażaków doprowadziły do przywrócenia czynności życiowych u mężczyzny" - relacjonuje st. ogn. Bartosz Górka ze straży pożarnej w Krotoszynie.

"Środowisko strażackie jest miło zaskoczone, że jeden ze świadków zdarzenia prowadził resuscytację u poszkodowanego mężczyzny przed przybyciem służb. Coraz częściej w przestrzeni publicznej pojawiają się urządzenia AED, co pokazała sytuacja w miejscowości Rozdrażew, przyczyniła się do bezpośredniego uratowania życia ludzkiego" - podkreśla.

Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro