Reklama

Rośnie w oczach nowe osiedle na miejscu dawnego parkingu MTP. "Jest trochę hałasu"

fot. PZ
fot. PZ

Mieszkańcy ul. Skrytej i Matejki nie mają łatwo. Muszą zmagać się z hałasem aż do ukończenia inwestycji.

Przy ul. Matejki z dnia na dzień rośnie w oczach nowe osiedle. Redakcja epoznan.pl już w kwietniu informowała o tym, że ruszyła budowa osiedla o nazwie "Cavallia". Jest to nawiązanie do przeszłości tego miejsca. Tuż przy budowie znajduje się zielona tablica z informacją.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Teren, który właśnie mijasz, to miejsce dawnych koszar kawaleryjskich. Stacjonowało tu 700 ułanów z końmi. To było ich miejsce do ćwiczeń, pracy, ale także rozrywki. To był ich dom - czytamy na zielonej tablicy.

Jedynym minusem budowy jest hałas, z którym muszą zmagać się mieszkańcy ul. Skrytej od rana do godzin wieczornych.

Jest trochę hałasu, ale co zrobić? Dobrze, że buduje się w mieście nowe osiedla i młodzi będą mieli gdzie mieszkać - mówiła spotkana przez nas mieszkanka ul. Skrytej.

Inwestorzy zapowiedzieli, że powstanie w tym miejscu 900 mieszkań. W ramach osiedla mają powstać ogólnodostępne place zabaw i tereny zielone, a dodatkowo strefa usług i wypoczynku z częścią handlowo-usługową i gastronomiczną, która znajdzie się w historycznych, odrestaurowanych budynkach. Na osiedlu pojawi się wiele rozwiązań proekologicznych.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro