Reklama
Reklama

Międzynarodowe Targi Poznańskie liderem

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora

W rankingu ośrodków targowych i konferencyjnych w Polsce.

Z okazji Światowego Dnia Targów na Międzynarodowych Targach Poznańskich zaprezentowany został najnowszy raport Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Rynek targowy w Polsce".

Jak wskazano, wśród wniosków, które płyną z raportu wynika m.in., że zwiedzający chętnie uczestniczą w wydarzeniach i eventach a firmy widzą korzyści z uczestnictwa w targach i konferencjach. W 2023 roku zorganizowano 121 targów, a wielkość wynajętej powierzchni wystawienniczej wzrosła znacząco, osiągając 130% stanu z roku poprzedniego. "W zakresie frekwencji w 2023 roku obserwujemy wyraźny wzrost zarówno liczby wystawców ogółem, jak i zwiedzających. Liczba wystawców ogółem wzrosła w stosunku do roku 2022 o 21%, podczas gdy liczba wystawców międzynarodowych zwiększyła się o 38%" - przekazuje Karol Kański, Centrum Prasowe Grupy MTP.

"Polski rynek targowy charakteryzuje się bogatą ofertą wydarzeń branżowych dla klienta indywidualnego, które odbywają się w różnych częściach kraju. Dzięki strategicznemu położeniu, Polska przyciąga zarówno wystawców, jak i odwiedzających z całej Europy oraz innych części świata, co sprzyja międzynarodowej współpracy oraz promocji polskiej gospodarki. Dynamika rozwoju oraz różnorodność organizowanych wydarzeń świadczą o silnej pozycji Polski jako centrum targowego Europy Środkowo-Wschodniej" - mówi Tomasz Kobierski Prezes Zarządu Grupy MTP i Prezes Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

Jak wskazano, Polska branża targowa, mimo licznych wyzwań, takich jak pandemia, zdołała się utrzymać i wykazuje silne tendencje wzrostowe.

"Blisko 100 tysięcy osób jest zatrudnionych w tym sektorze gospodarki, to nie tylko firmy specjalizujące się w projektowaniu, ale to również rzesza firm współpracujących z targami. Mam tutaj na myśli producentów mebli, czy firmy zajmujące się produkcją komponentów do budowania ekspozycji targowych. Polskie firmy wystawiennicze są bardzo nowoczesne, oferują klientom coraz wyższy poziom usług, nowoczesny sprzęt multimedialny i kompleksową zabudowę i obsługę stoisk" - mówi Krzysztof Szofer, wiceprezes spółki BWS Expo.

Jak przekazano, w wydarzeniach targowych w Poznaniu w 2023 roku wzięło udział ponad 675 tysięcy zwiedzających. Liczba ta dotyczy jedynie audytowanych imprez targowych. We wszystkich wydarzeniach organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie udział wzięło ponad 1,3 miliona osób.

"Praca wielu osób spowodowała, że Grupa MTP i Międzynarodowe Targi Poznańskie są po raz kolejny liderem w rankingu Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Rok 2023 był dla Targów Poznańskich bardzo wymagający, ze względu na wojnę w Ukrainie oraz skutki pandemii, ale jesteśmy pełni optymizmu, ponieważ branża targowa rozwija się i mamy przed sobą bardzo dobre perspektywy. Wierzymy, że w następnych latach wrócimy do bardzo mocnej i twórczej działalności branży targowej w Polsce" - podkreśla Filip Bittner, wiceprezes zarządu Grupy MTP.

5 czerwca branża targowa na całym świecie obchodzi Światowy Dzień Targów. Tegoroczne święto Global Exhibition Day obchodzone jest pod hasłem "Targi są katalizatorem zrównoważonej przyszłości".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia. Również dla Poznania
5℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
37.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro