Reklama

Kolejne uderzenie w pseudokibiców w Poznaniu. Zabezpieczono 15 kg narkotyków

fot. Policja
fot. Policja

Zatrzymano poznaniaka.

Do zatrzymania doszło 28 maja na terenie naszego miasta. Jak informuje policja, mężczyzna był podejrzewany o posiadanie znacznych ilości narkotyków. - Realizacja jest związana z sukcesywnym rozpracowywaniem środowiska pseudokibiców którzy zajmują się handlem narkotykami na dużą skalę. Zatrzymany do tej sprawy mieszkaniec Poznania jest powiązany właśnie z tym środowiskiem - wyjaśnia Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W miejscu zamieszkania mężczyzny znaleziono 15 kilogramów narkotyków - marihuanę, kryształ i płynną amfetaminę. - Po sprawdzeniu zatrzymanego w policyjnych systemach okazało się, że był on również poszukiwany przez sąd z Krakowa do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności. Usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, za które grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności - dodaje.

Zatrzymany został aresztowany na 3 miesiące. Akcję przeprowadzali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Pseudokibiców, Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu i policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Gostyniu przy współpracy z Prokuraturą Rejonową w Szamotułach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro