W Poznaniu będą budować nowe rondo. Od poniedziałku zmiany. Kierowcy będą skazani na objazdy!
Przypominamy.
Zgodnie z zapowiedziami, na początku czerwca rozpocznie się budowa docelowego ronda u zbiegu ul. Literackiej i Koszalińskiej. Od 3 czerwca obowiązywać będą tam zmiany w organizacji ruchu.
Jak przekazują Poznańskie Inwestycje Miejskie, ze względu na planowane prace, konieczne jest wyłączenie z ruchu fragmentu ul. Koszalińskiej (zachodnia strona skrzyżowania). Przejście dla pieszych i przejazd rowerowy zostaną wyłączone z ruchu, wstrzymany zostanie również ruch pieszy na wyłączonym odcinku. Dla kierowców wprowadzone zostaną objazdy.
"Jadący ul. Koszalińską od strony Strzeszyna nie będą mogli przejechać na wprost na wysokości ul. Literackiej. Konieczny będzie skręt w prawo w ul. Żołnierzy Górników i dalej do ul. Lutyckiej lub w lewo w ul. Żołnierzy Wyklętych, a następnie w ul. Wiencka aby dojechać do ul. Literackiej. Z kolei nadjeżdżający ul. Koszalińską od strony ul. Golęcina będą musieli skręcić w ul. Literacką, a następnie w ul. Poszwińskiego i Żołnierzy Wyklętych. Przewidziana jest również zmiana pierwszeństwa - będą je mieli jadący ul. Koszalińską od Strzeszyna w ul. Żołnierzy Wyklętych i odwrotnie" - informują przedstawiciele PIM.
Zmienią się również trasy autobusów i lokalizacje przystanków. Wszystkie szczegóły znajdziemy na stronie ZTM.
"Budowa nowego ronda przez wykonawcę wiaduktów w ciągu ul. Lutyckiej i Golęcińskiej jest możliwa dzięki prawu opcji, które zostało określone w postępowaniu przetargowym i miasto zdecydowało się z niego skorzystać. Obecnie w miejscu rozpoczynających się prac jest rondo wyznaczone oznakowaniem i niewielką wyspą, co doraźnie usprawniło przejazd w tym miejscu. Dzięki przebudowie rondo zyska docelowy wygląd, w tym zostanie uzupełnione o infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów" - przypominają przedstawiciele PIM.
Jak podkreślono, prace w rejonie ul. Lutyckiej i Golęcińskiej postępują, wykonawca koncentruje się na pracach ziemnych i przebudowie kolizji infrastruktury podziemnej.