Reklama
Reklama

Najsłynniejsza fontanna w mieście nie działa. "Doszło do zniszczenia mienia"

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Chodzi o fontannę na placu Wolności.

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik. - Na Placu Wolności mamy piękna fontannę, która drugi rok z rzędu jest nieczynna. Czy wiecie Państwo co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Dlaczego jeden z symboli miasta nie spełnia swojej funkcji - dopytuje.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Estrada Poznańska zapewnia, że w ubiegłym roku latem fontanna działała. Teraz rzeczywiście nie ma w niej wody. - Na pl. Wolności doszło do zniszczenia mienia. Zostały zniszczone płytki szklane, które są ważnym elementem fontanny, potrzebnym do jej dobrego funkcjonowania. Niestety - ze względu na oryginalną strukturę płytek i artystyczne wykonanie szybek (każda jest inna, o innym kącie nachylenia ze względu na artystyczny projekt fontanny) - wydłużony jest termin oczekiwania na ich wykonanie. Gdy tylko będą gotowe, fontanna ruszy - podkreśla instytucja. - Przewidywany czas uruchomienia fontanny to przełom czerwca i lipca - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro