Reklama
Reklama

Wkrótce wyruszy centralna procesja Bożego Ciała. Utrudnienia dla kierowców

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Poza nią w mieście zaplanowano kilkadziesiąt procesji parafialnych.

- Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła pw. Bożego Ciała (ul. Krakowska/Strzelecka) po Mszy św. o godz. 10.00, odprawionej przez Arcybiskupa Metropolitę Poznańskiego Stanisława Gądeckiego i Biskupów Pomocniczych wraz z Księdzem Neoprezbiterem - podaje Archidiecezja Poznańska. - Trasa procesji: ulice Krakowska, Garbary, Wielka, Chwaliszewo, Ostrów Tumski. Kazania wygłosi ks. Piotr Małecki, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej. Przy ostatnim ołtarzu przed katedrą na Ostrowie Tumskim kazanie wygłosi Arcybiskup Stanisław Gądecki. Metropolita Poznański udzieli też uroczystego błogosławieństwa oraz przedstawi nowo wyświęconego księdza. Na zakończenie uroczystości w katedrze poznańskiej zostanie odprawiona Msza św. - dodaje.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na trasie procesji - obowiązywać będzie zakaz ruchu oraz wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna. Dodatkowo w Poznaniu zgłoszono około 50 parafialnych procesji (lista TUTAJ) i mogą one wiązać się z utrudnieniami.

- Większość procesji zaplanowano w godzinach między 15:00 i 19:00 - prosimy o uwzględnienie możliwych utrudnień w planowanych podróżach - podaje ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro