Reklama
Reklama

Zbliża się ważny termin dla właścicieli samochodów!

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. MK
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. MK

W Poznaniu teraz łatwiej sprawdzić kogo to dotyczy.

10 czerwca z CEPiK znikną samochody, które są zarejestrowane, ale już nie istnieją albo zalegają na podwórkach czy w garażach. Miasto Poznań udostępniło usługi, które pozwalają właścicielom sprawdzić, czy wygaszenie decyzji o rejestracji pojazdu dotyczy także ich auta.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

"Wygaszenie decyzji o rejestracji pojazdu dotyczy aut zarejestrowanych przed 14 marca 2005 roku, które od ponad 10 lat nie posiadają ważnego okresowego przeglądu oraz ubezpieczenia OC. Chodzi głównie o auta, które już nie istnieją albo od lat stoją nieużywane. Szacujemy, że w Poznaniu takich samochodów może być nawet blisko 100 tys." - mówi Bartosz Pelczarski, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych UMP.

Jak przekazano, kierowcy, którzy nie są pewni, czy ich samochód zostanie wyrejestrowany z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców 10 czerwca, mogą to sprawdzić na stronie BIP Poznań. Ponadto znajduje się tam także Q&A dotyczący kwestii związanych z wykazem pojazdów do usunięcia z CEPiK.

"Właściciele aut mogą również zadzwonić na miejską infolinię Poznań Kontakt, gdzie pomoże im elektroniczny asystent głosowy - voicebot. Żeby uzyskać połączenie, po wyborze numeru telefonu 61 646 33 44, należy wybrać klawisz numer 2 "informacje miejskie", a następnie opisać sprawę, której dotyczy rozmowa. W tym celu można posłużyć się przygotowanymi frazami, które przekierują rozmowę do robota, np.: "informacja o wygaszeniu tablic rejestracyjnych, sprawdzenie numerów tablic rejestracyjnych do wygaszenia lub weryfikacja tablic do wygaszenia" - informują przedstawiciele magistratu.

"Wygaszenie decyzji o rejestracji nie dotyczy aut, które nie muszą przechodzić badań technicznych, czyli np. niektórych pojazdów zabytkowych" - podkreślają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro