Reklama
Reklama

Protest przeciwko programowi Grupy Stonewall przed poznańską siedzibą TVP. "Ideologie powinny zostać w domu"

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Chodzi o program, który dziś ma premierę na antenie TVP 3 Poznań.

W ubiegłym tygodniu Grupa Stonewall ogłosiła na portalu społecznościowym, że nawiązuje współpracę z TVP Poznań! Na antenie stacji mają pojawić się specjalne wydania "Rozmowy dnia" poświęcone społeczności LGBT+. Poprowadzi je Mateusz Sulwiński, członek zarządu Grupy Stonewall, który również odniósł się do sprawy.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

"Nagraliśmy już pierwszy odcinek i było to ogromne przeżycie. Sam moment wejścia Starej w pełnym dragu do budynku stacji był bardzo symboliczny. To było jak zdejmowanie złego czaru. Ale to dopiero początek, zaproszę do programu wiele innych osób reprezentujących różne perspektywy i tożsamości. Będziemy rozmawiać o potrzebach i postulatach społeczności i wyjaśniać je w prosty i przystępny sposób. Naprawdę dostaliśmy od stacji mnóstwo swobody i jesteśmy za to bardzo wdzięczni" - mówił cytowany we wpisie Mateusz Sulwiński.

Dziś przed siedzibą TVP odbywa się protest. Organizatorem wydarzenia jest Przemysław Grzegorek kandydat w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego komitetu Bezpartyjnych Samorządowców - Normalna Polska w Normalnej Europie, a współorganizatorem Fundacja Życie i Rodzina.

"TVP Poznań z Naszych podatków i Naszego abonamentu rozpoczyna jawną promocję demoralizacji społeczeństwa, dzieci i młodzieży. Telewizja publiczna zamiast zajmować się sprawami poważnymi takimi jak: odbieranie Naszemu krajowi suwerenności przez Unię Europejską czy przymusowa relokacja migrantów ze wchodu będzie ćmić ludziom oczy i umysły promując ideologie, które powinny zostać w domu" - informowano w zapowiedzi wydarzenia.

Do protestujących wyszedł Jan Józefowski dyrektor poznańskiego oddziału TVP. Spokojne próbował wytłumaczyć na czym ma polegać nowy pomysł i nowy program. Podkreślił, raz w tygodniu antena będzie oddawana różnym społecznościom, w przyszłym tygodniu ten sam program prowadzić będzie redaktor naczelny Radia Emaus i Przewodnika katolickiego ks. Wojciech Nowicki.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro