Reklama
Reklama

Zatrzymali do kontroli 90 kierowców. 70 z nich zostało ukaranych

fot. KPP Nowy Tomyśl
fot. KPP Nowy Tomyśl

To działania w ramach akcji "Prędkość".

Działania zostały przeprowadzone 28 maja na terenie powiatu nowotomyskiego. Prowadzili ją funkcjonariusze z trzech jednostek: Nowy Tomyśl, Wolsztyn oraz Grodzisk Wielkopolski.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

"Funkcjonariusze realizowali akcję zgodnie z zasadą Zero Tolerancji, co oznaczało, że każde, nawet najmniejsze, przekroczenie dozwolonej prędkości było natychmiastowo karane" - podkreśla sierż. szt. Mariusz Majewski, oficer prasowy policji w Nowym Tomyślu.

"W wyniku akcji zatrzymano do kontroli 90 pojazdów. Spośród nich aż 70 kierowców zostało przyłapanych na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Wyniki te jasno wskazują, że nadmierna prędkość wciąż stanowi poważny problem na naszych drogach. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, które często kończą się poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią" - dodaje.

Policjanci, przeprowadzając kontrole, nie tylko sprawdzali prędkość, ale również monitorowali stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie innych przepisów ruchu drogowego. Jak podkreślili regularność takich działań jest niezwykle ważna.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro