Reklama
Reklama

28 mln zł na pomysły poznaniaków. Projekt mogą złożyć nawet dzieci

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora

Trzeba to zrobić do 31 maja.

Każdy może zgłosić maksymalnie 3 pomysły. Można to zrobić drogą elektroniczną - w serwisie PBO, osobiście - w biurze podawczym Urzędu Miasta Poznania lub pocztą - na adres Gabinetu Prezydenta UMP (pl. Kolegiacki 17, 61-841 Poznań). Do każdego zgłoszenia musi być dołączona lista poparcia z podpisami minimum 10 mieszkańców.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Jak podkreślono, aby złożyć projekt, nie trzeba być zameldowanym w Poznaniu, wystarczy być jego mieszkańcem. Nie ma też ograniczeń wiekowych. W przypadku zgłoszenia projektu przez osobę poniżej 13 roku życia niezbędna jest zgoda opiekuna prawnego i podanie jego danych. Jedyny warunek - wnioski mogą składać tylko osoby fizyczne.

"Wnioskodawcy powinni dokładnie opisać swój pomysł - wskazać szczegółową lokalizację, uzasadnić, dlaczego warto go zrealizować, oszacować koszty. Projekt powinien być ogólnodostępny" - informują miejscy urzędnicy.

"W przypadku problemów z wypełnianiem wniosku można skorzystać z pomocy i doradztwa pracowników Urzędu Miasta Poznania i miejskich jednostek. Ich lista jest dostępna na stronie internetowej poświęconej PBO. W serwisie można też znaleźć informacje dotyczące przykładowych kosztów najpopularniejszych inwestycji"- dodają.

W przypadku pytań można dzwonić na infolinię Poznań Kontakt - pod numer tel. 61 646 3344 lub napisać e-mail na na adres: [email protected].

Na pomysły poznaniaków w tej edycji PBO przeznaczono aż 28 mln złotych. Na projekty rejonowe, tak jak ostatnio, przeznaczone zostanie 20,4 mln zł - 19,1 mln na duże oraz 1,3 mln na małe. Zwiększy się jednak kwota na projekty ogólnomiejskie. Do wydania będzie 7,6 mln zł - 4 mln zł na Zielony Budżet, 3 mln zł na projekty duże (poprzednio 2 mln zł) i 600 tys. zł na małe (ostatnio 200 tys. zł).

Od 7 do 28 października odbywać się będzie głosowanie. Ogłoszenie wyników nastąpi do 30 listopada.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro