Reklama

Znany ksiądz zmienia parafię. Są kolejne decyzje arcybiskupa

fot. Ks. Adam Pawłowski YT
fot. Ks. Adam Pawłowski YT

A wśród duchownych, którzy zmienią miejsce posługi, ksiądz Adam Pawłowski.

Ksiądz Pawłowski przez lata był duchownym w Poznaniu, ale kilka lat temu przeniesiono go do podpoznańskiego Rogalina, gdzie został proboszczem w parafii pod wezwaniem św. Marcelina. Zgodnie z decyzją arcybiskupa Gądeckiego, od 1 sierpnia duchowny zostanie proboszczem parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Czapurach.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Nie jest to jedyna zmiana. Dotychczasowy proboszcz z Czapur, ks. Rafał Cywiński, zostanie tego samego dnia proboszczem parafi w Cerekwicy. Wcześniej, bo 1 lipca, zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Owińskach zostanie o. Leszek Gólczyński SSCC. Także 1 lipca wikariuszem parafii w Owińskach zostanie o. Krzysztof Konrad Kulhawiec SSCC, a wikariuszem przestanie tam być o. Sebastian Pieczeniak SSCC. Proboszem tej parafii zostanie o. Krzysztof Wasiuk SSCC.

Kolejna zapowiedziana właśnie zmiana to objęcie probostwa w parafii pw. Św. Michała Archanioła w Konarach i parafii pw. Św. Jakuba Większego Apostoła w Sobiałkowie przez księdza Henryka Schwanke. Ta zmiana nastąpi 1 sierpnia.

Więcej zmian wymieniono TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
16.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro