Reklama

Wielkopolska ma nowego szefa ważnej instytucji!

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

Chodzi o Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu.

W marcu informowaliśmy, że zmarła Jadwiga Kuczma-Napierała, dotychczasowa Wojewódzka Inspektor Sanitarna. Teraz wojewoda ogłosiła, że WSSE ma nowego dyrektora. Został nim Paweł Gilewski, człowiek pracujący w wielkopolskim sanepidzie od lat, a także członek Polskiego Towarzystwa Higienicznego. - Oficjalny akt powołania wręczył w poniedziałek nowemu inspektorowi Główny Inspektor Sanitarny wz. Krzysztof Saczka w obecności wojewody wielkopolskiej Agaty Sobczyk. Paweł Gilewski nową funkcję zacznie pełnić z dniem 28 maja 2024 roku - informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Paweł Gilewski jest wieloletnim pracownikiem wielkopolskiego sanepidu. W latach 1982 - 1991 pracował jako kierownik oddziału epidemiologii Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu. W 1991 r. został Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Wągrowcu, gdzie kierował Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną - dodaje.

Gilewski ukończył farmację na Akademii Medycznej w Poznaniu, a także studia podyplomowe w zakresie higieny i epidemiologii. Na koncie ma m.in. odznakę honorową ministra zdrowia za zasługi dla ochrony zdrowia, a także złotą odznakę PTH.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro