Reklama
Reklama

Gniezno: poszkodowani po ulewie będą mogli ubiegać się o pomoc w ZUS i US. Powstała również specjalna infolinia

fot. gniezno24.com
fot. gniezno24.com

Chodzi o powódź, która nawiedziła Gniezno 20 maja.

Redakcja epoznan.pl informowała o dramatycznej powodzi w pierwszej stolicy Polski. Internet obiegły filmy, na których widać samochody znajdujące się pod wodą. Jedną z głównych bohaterek filmów była kobieta, która zmierzała pieszo do pracy przez wodę sięgającą po same pachy.

Jak informuje portal gniezno24.com, poszkodowani po powodzi będą mogli uzyskać pomoc. Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gnieźnie oraz Urząd Skarbowy powiadomił, że poszkodowani przedsiębiorcy będą mogli przy specjalnie wyznaczonych stanowiskach obsługi klienta ubiegać się o wsparcie. Formy wsparcia to między innymi odroczenie terminu płatności składek i rozłożenie na raty należności z tytułu nieopłaconych składek.

Pomocą w skompletowaniu oraz wypełnieniu niezbędnych dokumentów służą powołani w II Oddziale ZUS w Poznaniu doradcy do spraw ulg i umorzeń - informuje gnieźnieński portal i dodaje, że warunkiem udzielenia ulgi jest wystąpienie do ZUS z wnioskiem w tym zakresie oraz dostarczenie dokumentów niezbędnych do oceny sytuacji finansowej.

Informacje poszkodowani mogą uzyskać dzwoniąc na numer 61 4240650 od 23 maja do 14 czerwca od godziny 10:00 do 12:00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro