Reklama

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!

fot. Adam Szach / archiwum
fot. Adam Szach / archiwum

W niektórych powiatach przedłużono ważność ostrzeżenia.

Do godziny 3:00 w sobotę 25 maja obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach w powiatach grodziskim i wolsztyńskim. "Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 35 mm, lokalnie 50 mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad" - czytamy w komunikacie IMGW.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Również do godziny 3:00 w sobotę obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia. Obejmuje powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, Poznań, poznański, szamotulski i złotowski.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad"
- informuje IMGW.

W pozostałych powiatach ostrzeżenie niezmiennie obowiązuje do godziny 23:00 w piątek 24 maja. Pierwszego stopnia obejmuje powiaty: gnieźnieński, kolski, Konin, koniński, słupecki, turecki, wągrowiecki i wrzesiński. Natomiast drugiego stopnia w powiatach: gostyńskim, jarocińskim, kaliskim, Kaliszu, kępińskim, kościańskim, krotoszyńskim, leszczyńskim, Lesznie, ostrowskim, ostrzeszowskim, pleszewskim, rawickim, średzkim i śremskim.

  • Aktualizacja
    piątek, 24.05.2024 r., godz. 18.36
    Aktualizacja
    piątek, 24.05.2024 r., godz. 18.36
    Dla powiatów: gnieźnieńskiego, wągrowieckiego, wrzesińskiego, chodzieskiego, nowotomyskiego, obornickiego, pilskiego, Poznania, poznańskiego, szamotulskiego i złotowskiego podniesiono też stopień ostrzeżenia - na II stopnia.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro