Reklama

Jezioro popularne wśród poznaniaków bez motorówek i skuterów!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. OSP Włoszakowice FB
Zdjęcie ilustracyjne | fot. OSP Włoszakowice FB

Mieszkańcy skarżyli się na hałas.

Boszkowo to niewielka miejscowość w powiecie leszczyńskim, która przez większość roku nie należy do zbyt popularnych, ale sytuacja zmienia się latem. Wówczas przyjeżdżają tu setki wczasowiczów, by korzystać z uroków lasów i Jeziora Dominickiego.

Jak podaje elka.pl, w czwartek Rada Powiatu Leszczyńskiego zdecydowała, że już w tym sezonie po jeziorze nie będzie można pływać jednostkami napędzanymi silnikami spalinowymi. Wyjątkiem będą jedynie jednostki wykorzystywane np. przez służby ratunkowe czy instytucje zajmujące się utrzymaniem zbiornika. Jachty będą też mogły korzystać z silników pomocniczych przy podchodzeniu i odchodzeniu od pomostów i brzegów jeziora, gdzie stacjonują.

Uchwałę podjęto ze względu na hałas generowany przez silniki spalinowe, na który skarżyli się mieszkańcy okolic jeziora oraz turyści. Nie wszystkim taki pomysł się spodobał, ale ostatecznie radni przyjęli uchwałę. Jej zapisy mają wejść w życie w ciągu dwóch tygodni od pojawienia się w Dzienniku Urzędowym Województwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
27℃
18℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
17.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro