Reklama

Ogromna inwestycja w Poznaniu. "Zadbamy nie tylko o kierowców, ale również o pieszych oraz rowerzystów"

fot. PIM
fot. PIM

Budują wiadukty.

Trwa inwestycja, dzięki której przejazd ulicami Lutycką i Golęcińską nie będzie się już wiązał z oczekiwaniem na otwarcie przejazdów kolejowych na linii łączącej Poznań z Piłą. Budowane są wiadukty, które usprawnią komunikację w tej części Poznania. Budowę na portalu społecznościowym komentuje dziś prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

"Widać postępy na budowie wiaduktów nad torami kolejowymi w ciągu ulic Lutyckiej i Golęcińskiej" - komentuje w mediach społecznościowych prezydent. "Dzięki ich powstaniu znacząco usprawni się komunikacja w tym rejonie. Zadbamy nie tylko o kierowców, ale również i o pieszych oraz rowerzystów budując przy okazji wygodne chodniki, ścieżki rowerowe i nowe przystanki autobusowe. Nad torowiskiem przy ul. Lutyckiej wybudowana zostanie kładka, która zapewni bezpieczny i komfortowy dostęp do zielonych terenów rekreacyjnych w rejonie pobliskiego fortu oraz do osiedli mieszkaniowych na Strzeszynie" - dodał.

Budowa nowych wiaduktów wraz z przebudową okolicznego układu drogowego poprawi komunikację w północno-zachodniej części Poznania oraz przejazd drogą krajową nr 92. "Linia kolejowa łącząca Poznań z Piłą nie będzie już przeszkodą w codziennej drodze do pracy czy szkoły, zniknie problem oczekiwania na otwarcie szlabanu przy przejazdach kolejowych. Pojawi się również infrastruktura dla pieszych i rowerzystów, m.in. nad torowiskiem przy ul. Lutyckiej wybudowana zostanie kładka, która zapewni bezpieczny i wygodny dostęp do zielonych terenów rekreacyjnych w rejonie pobliskiego fortu oraz do osiedli mieszkaniowych na Strzeszynie" - podkreślali przedstawiciele PIM.

Inwestycja realizowana jest przy współpracy ze spółką PKP Polskie Linie Kolejowe. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2025 r.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
16.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro