Reklama

Kolejna rozprawa w sprawie wypadku na Ogrodach

W czwartek odbyła się druga rozprawa Adriano W. oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku na Ogrodach. Według ustaleń policji, prowadził on rozpędzony samochód, który wjechał w postój taksówek. Zginął wówczas taksówkarz a drugi został ciężko ranny. Obrońcy twierdzą jednak, że to nie Adriano W. prowadził pojazd.

Podczas rozprawy świadkowie zeznali, że to nie Adriano W. prowadził wówczas samochód. Według ich zeznań W. wyszedł w nocy z lokalu pijany, jednak do samochodu wsiadł os strony pasażera. Wersję tę potwierdził prowadzący lokal, w którym W. przebywał oraz osoby, które w nim przebywały. Auto miał prowadził niejaki Lolo. Nikt jednak nie potrafi o tej osobie powiedzieć żadnych szczegółów.

W czwartek sad wysłuchał także jednego z biegłych. Twierdzi on, że odciski palców znalezione po stronie pasażera nie należały do oskarżonego. Jeśli sąd ustali, że to Adriano W. prowadził samochód, grozi mu do 12 lat więzienia. Kolejna rozprawa odbędzie się 28 sierpnia.

Przypomnijmy: w październiku zeszłego roku rozpędzony mercedes wjechał w postój taksówek. Kierowca prowadził pojazd z prędkością około 150 km/h. Uderzenie było tak silne, że rozbite zostały dwa zaparkowane samochody. Zginął wówczas jeden z taksówkarzy, a drugi został ciężko ranny.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
20.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro