Reklama

Nowe "eSki" w Wielkopolsce. Na jakim etapie są prace?

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

Podsumowuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak podkreśla Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA, odcinki tras S10 i S11 są obecnie na etapie przygotowania. - Dotychczas zrealizowaliśmy trasę S5 przebiegającą przez województwo wielkopolskie, łącząc Poznań z Wrocławiem oraz Gnieznem i dalej w kierunku województwa kujawsko-pomorskiego. Kierowcy korzystają z pięciu fragmentów drogi S11, dwóch w okolicy Poznania wyprowadzających ruch na północ i południe od A2 oraz trzech obwodnic: Jarocina, Ostrowa Wielkopolskiego i Kępna. 17 kwietnia br. podpisaliśmy umowę na dobudowę drugiej jezdni dla obwodnicy Kępna w ciągu S11 - przypomina.

W przypadku trasy S10 złożono wniosek o uzyskanie decyzji środowiskowej dla odcinka Piła - Wyrzysk o długości około 28 km, a także dla dobudowy drugiej jezdni obwodnicy Wyrzyska na odcinku około 5 km. Inwestor czeka na ich wydanie.

W przypadku trasy S11 trwają prace projektowe dla budowy od granicy z Pomorzem Zachodnim do województwa opolskiego. - Długość projektowanej S11 w woj. wielkopolskim to około 260 km, podzielonych na następujące odcinki: Szczecinek - Piła o długości około 59 km, Piła - Ujście o długości około 20 km, Ujście - Oborniki o długości około 43 km, Kórnik - Jarocin o długości około 43 km, Jarocin - Ostrów Wielkopolski o długości około 57 km i Ostrów Wielkopolski - Kępno o długości około 30 km.

- Dla 22-kilometrowego odcinka S11 Oborniki - Poznań, wraz z obwodnicą Obornik, trwa postępowanie przetargowe na realizację. Trwa kontrola Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. W pierwszej połowie roku planujemy podpisanie umowy z wykonawcą. Dla pozostałych odcinków S11 trwają prace projektowe. Dla trasy ze Szczecinka do Piły rozpatrywane są przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska odwołania od decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU). Dla odcinka Ostrów Wielkopolski - Kępno uzyskaliśmy DŚU, obecnie trwa rozpatrywanie przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odwołań od DŚU. Z kolei dla Piła - Ujście, Ujście - Oborniki, Kórnik - Jarocin oraz Jarocin - Ostrów Wielkopolski toczą się postępowania o wydanie DŚU - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
27℃
18℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
20.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro